Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podsumowanie 2023 roku

Od początku istnienia misją galerii było stworzenie miejsca spotkań i twórczych poszukiwań. Mamy nadzieję, że Galeria Biała w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy stała się źródłem artystycznej inspiracji i dialogu społecznego. Rok 2023 obfitował w niezwykłe wydarzenia i inspirujące chwile. Podsumowując intensywny okres działalności, nie sposób nie zaznaczyć roli, jaką galeria odegrała w życiu kulturalnym miasta oraz wspólnocie lokalnej. 

W tym roku mieliśmy okazję organizować wiele wspaniałych wystaw oraz spotkań. Zapraszamy na małe podsumowanie i wspomnienie minionych chwil. 

 

Warsztaty ceramiczne i artystyczne

Tak naprawdę od bardzo dawna glina zajmuje specjalne miejsce w naszej w pracowni. Dlatego te spotkania bardzo cieszą. Jeszcze bardziej cieszy to, że przypadły Wam do gustu i śmiało można te spotkania liczyć już w setkach. W naszej ofercie pojawiły się również warsztaty dla firm oraz rodzin.

Również warsztaty artystyczne cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Bochni. Cieszymy się, że jako galeria mamy swój mały wkład w wychowanie przez sztukę. Głęboko wierzymy, że sztuka pomaga też w budowaniu własnego poczucia tożsamości i kreowaniu otwartego kreatywnego społeczeństwa. 

 
Nowe propozycje warsztatów

Pierwszy raz zorganizowaliśmy również warsztaty kolażu, makramy oraz linorytu zapraszając Was tym samym do wyrażania myśli twórczej, odnajdywania znaczeń i własnych interpretacji w sztuce. Mamy nadzieję, że jesteście chętni na kontynuację. 

 
Zapisane wędrówki – Elżbieta Piszczek

W marcu nasza galeria stała się miejscem spacerów wśród łąk, pól i bezdroży. Doskonale pamiętamy ten klimat. Nieśmiało wyczekiwaliśmy już wiosny, a za oknem padał śnieg.

 

Notatka z lekcji – Natalia Szewczyk

W pracach Szewczyk można dostrzec zdecydowaną kolorystykę oraz realizację zamysłu malarskiego, który polega na podjęciu gry z dosłownością. Intensyfikacja i ekspresja to z pewnością dwie najbardziej wyróżniające cechy malarstwa młodej artystki.

 
Malarstwo – Miłosz Horodyski

Sztuka budzi emocje, porusza zmysły i pozostawia ślad w postrzeganiu świata przez odbiorców – i to akurat dobrze. To znak, że sztuka działa i spełnia swój podstawowy cel – zostaje zauważona. Dlatego tym razem, w naszej galerii, po raz pierwszy, zaproponowaliśmy państwu asamblaż. 

 

Experto Credite – Anita Góra

Gdzieś między surrealizmem, abstrakcją a fantazją z domieszką symboliki – tak można opisać malarstwo Anity Góry. Obrazy, które opowiedziały historię i tworzą własnych bohaterów – wszystko w taki sposób, by zobaczyć to co najważniejsze i mierzalne tylko czuciem. Wielość podejmowanych tematów w malarstwie zaowocowała m.in. cyklem trzynastu Arlekinów.

 
The Taste of Painting – Iga Siwy

To był najsmaczniejszy wernisaż w naszej galerii. Sama artystka dała się poznać jako kobieta wielu talentów. The Taste of Painting to doświadczenie nieoczywistych połączeń smakowych przeniesionych na płótno. Abstrakcja odbierana wieloma zmysłami. Percepcja smakowa, która pozostanie na długo w naszej pamięci. Jest to niewątpliwie projekt eksperymentalny, który zgromadził wokół twórczości artystki wielu entuzjastów.  

 
Spotkanie z poezją

Jeden z grudniowych wieczorów upłynął nam na spotkaniu autorskim lokalnej poetki – Kamili Kaczmarczyk. Wszystko za sprawą wydanego tomiku poezji – Przeciętna trzydziestoletnia.

 

Wsparcie artystów lokalnych i promowanie różnorodnej myśli postrzegania świata to bardzo wzbogacające doświadczenie. Bardzo dziękujemy za ten rok i już zapraszamy na kolejne wspaniałe chwile. Niech Galerie Biała na Waszych oczach staje się zatem miejscem, gdzie ludzie nie tylko oglądają dzieła sztuki, ale także aktywnie uczestniczą w procesie jej tworzenia i interpretacji. 

Skomentuj