Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wernisaż wystawy Pauliny Jawień – Lepiej głowę trzymać w chmurach

Wernisaż wystawy Pauliny Jawień w Galerii Białej był wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło liczne grono miłośników sztuki i entuzjastów twórczości artystki. W anturażu barw, dobrych rad oraz zmienności nieba goście mieli okazję delektować się dziełami, które przenoszą w świat emocji i refleksji. 


Prace Jawień prezentowane podczas wernisażu emanowały bogactwem kolorów oraz niezwykłą formą. Artystka zdołała zaskoczyć i poruszyć widza, proponując humorystyczną perspektywę spojrzenia na świat. Jak sama wspomniała: –
Głównym wątkiem są dwa cykle: Kolor nieba zależy od naszego humoru i Dziady, które powstają od 2022 roku. Kolor nieba zależy od naszego humoru –  wydaje mi się, że tak po prostu jest. Prace powstawały w takim cyklu półrocznym. Były malowane co dwa dni, inspirowane spojrzeniem danego dnia, po prostu w niebo. Mam nadzieję, że można z nich wyczytać, że ten humor był zmienny. Co do Dziadów – myślę, że warto czasami przez pryzmat ich haseł (tutaj tytuły są istotne) – przyjąć humorystyczne spojrzenie na świat. Ale tak jak wystawa jest zatytułowana – Lepiej głowę trzymać w chmurach.

Dodatkowy wymiar doświadczenia artystycznego zaproponował nam Bartłomiej Rajski – uświetniając spotkanie swoim koncertem. Dzięki temu całe wydarzenie miało unikalną atmosferę, która zachęcała do zanurzenia się w emocjach wywołanych również dźwiękami. 

Galeria Biała okazała się dobrym miejscem dla prezentacji prac Pauliny Jawień. Mamy nadzieję, że stworzyliśmy przestrzeń, która sprzyja kontemplacji i dialogowi z dziełami sztuki. Naszym gościom towarzyszyły inspirujące rozmowy pozostawiając po sobie długotrwałe wrażenie i pragnienie głębszego zanurzenia się w świecie sztuki. Na czerpanie inspiracji i doświadczeń artystycznych zapraszamy do Galerii Białej. Wystawa trwa do 16 kwietnia. 

Fot. Patryk Salamon.

Skomentuj