Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nie zawsze chodzi o talent – wychowanie przez sztukę

Obecność dzieci i młodzieży w naszej przestrzeni traktujemy jako coś naturalnego. Wręcz zachęcamy, żeby pokazywać dzieciom różne oblicza sztuki – oczywiście dostosowując przekaz do wieku dziecka. Widujemy się z dziećmi na cotygodniowych warsztatach. Często gościmy grupy ze szkół i przedszkoli. W naszej galerii dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi artyści. Wszystko dlatego, że bliska jest nam koncepcja kształtowania młodych ludzi poprzez podejmowanie działań artystycznych. 

Wychowanie przez sztukę opiera się na przekonaniu, że uczestnictwo w procesie twórczym oraz interpretacja dzieł artystycznych mogą prowadzić do głębszego zrozumienia siebie, innych ludzi oraz świata. Do tego też zachęcamy. Poprzez zaangażowanie w różnorodne formy sztuki pomagamy rozwijać wyobraźnię, rozbudzamy zainteresowania i pomagamy w kształtowaniu osobowości.

A co z rozwijaniem talentu? Oczywiście zawsze wspieramy i próbujemy ukierunkować tych, którzy odnajdują się w wybranych dziedzinach sztuki. Doskonale jednak wiemy, że najważniejszy jest proces twórczy. Tworzenie stwarza przestrzeń dla swobodnego przeżywania emocji. Pod tym względem sztuka stanowi bezpieczne środowisko, w którym młodzi mogą wyrażać swoje wewnętrzne przeżywanie świata. Poprzez rysunek, malowanie, czy też muzykę, dzieci mają szansę przekazać swoje myśli i emocje w sposób kreatywny i niezwykle osobisty. Taka forma wyrażania siebie pomaga w lepszym zrozumieniu swoich uczuć oraz radzeniu sobie z nimi.

Rozwój artystyczny jest niezwykle istotny dla dzieci z wielu powodów. Naszych podopiecznych zachęcamy do własnego odkrywania i interpretowania rzeczywistości. Duże zaangażowanie obserwujemy w tym kontekście na warsztatach. Każdorazowo Wasze osiągnięcia, Wasz rozwój i determinacja w podążaniu za pomysłem, a czasem eksplorowanie rzeczywistości jest dla nas inspirujące. Stawiamy na Wasz rozwój i artystyczne doświadczenia. 

Skomentuj