Skip to content Skip to footer

Anita Góra

W moich obrazach przewijają się różne tematy, macierzyństwo, samotność, determinacja, spokój, siła, myśl. Balansuję między surrealizmem a abstrakcją przenosząc widza w świat fantazji pełnej symboliki. Każdy obraz opowiada swoja historię, tworząc własnych bohaterów, a płótno jest natchnione duszą. Bo kiedy maluję odpływam w daleki świat by “patrzeć sercem” – bo “Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem” (“Mały Książę” Antoine de Saint Exupery). Czytałam różne książki, analizowałam różne ścieżki rozwoju, jednak dopiero sztuka pozwoliła mi realizować prawdziwą ideę transformacji. 

Na początku malowałam głównie farbami akrylowymi, jednak farby te zbyt szybko wysychały, co bardzo mi przeszkadzało. Wtedy odkryłam farby olejne i zakochałam się w nich. Teraz te farby są moim głównym medium w malarstwie i cały czas je odkrywam. 

Po roku intensywnego malowania zostałam laureatką konkursu 46-Salon Zimowy w Radomiu oraz Satyrykon 2020. Jak dotąd mam za sobą wystawę indywidualną w Galerii Batko w Ochojnie oraz kilka wystaw on-line (Malamegi Lab oraz Bielska Jesień), w czasach pandemii. Obecnie szykuje się do zbiorowej wystawy w MDK w Katowicach.